1000 jeřábů pro Kubíka

Kde dnes začít? Zřejmě Sněžkou. Posledně jsem jejích vrchol zdolal v květnu 2010. S přáteli jsme se vydali pokořit náš nejvyšší vrchol a pojali jsme to jako rozloučení s poutníkem. Za tři týdny jsem vyrazil na pouť směr Santiago, cesta z které se nakonec vyklubalo 2,5 leté šlapání Evropou. Sám jsem to nečekal. :-) Jsem zpět a Sněžka opět volá. Mohou tam putovat prezidenti, proč tedy ne my? A tak jsem si letos vymyslel něco trochu neobvyklého a tím je výstup na Sněžku z domova během jediného dne. Jako východočech si to mohu dovolit, neb pocházím ze Dvora Králové nad Labem. Ovšem i tak, po zadání a vyhledání "nejkratší" trasy je to 49 km a pokud by se šlo přes Černou horu s následným sestupem do Pece pod Sněžkou a pak opět s výstupem na Sněžku, dá to v součtu za jediný den přes 2700 výškových metrů. Což už je úctyhodná sumička metrů. No co, za pokus se téměř nic nedá. Čas a pot....

P o U t N í K. 31 měsíců jsem putoval pro sebe, měl mnoho času přemýšlet nad tím, jak dál uchopit vlastní život, kterou cestou se vydat. A jeden z pocitů s kterým jsem došel do Jeruzaléma byl ten, že mám pokračovat dál v cestě. Ovšem s jedním rozdílem, už ne pro sebe, ale pro druhé. Jinými slovy se cítím být povolán k putování. Jak už někdo ví, mým úmyslem je v červnu 2014 vyrazit na etapovitou pouť kolem světa. Důvodů je více, postupně je rozkryji v dalších článcích tohoto blogu. Začnu tedy prvním důvodem a to je putování pro lidi, kteří z různých důvodů mají těžší podmínky pro život. A tak i mé putování bude vždy věnováno na podporu některé / některých vybraných neziskových a charitativních organizací, které se snaží podávat pomocnou ruku.

Proč 1000 jeřábů? A tak jsem se tuto "mini pouť" na Sněžku rozhodl věnovat Kubíkovi. Zřejmě přes facebook jsem narazil na stránky http://toslozim.cz, které nabízejí origami. A zde je popsána legenda 1000 jeřábů a jedno splněné přání, která pravý, že pokud někdo složí jeden tisíc jeřábů, splní se mu jedno přání. Je jisté, že Kubíkovo přání je jediné - BÝT zdravý. A tak vznikl nápad, složit těch tisíc jeřábů pro něj. A proto neváhejte a připojte se. Krom času a případně trochu peněz za poštovné vás to nebude mnoho stát. Podrobné informace zde.

A pokud byste chtěli pomoci i materiálně, můžete přes oblastní Charitu Jičín.
Naše trasa na Sněžku


K mému bláznivému plánu se zatím připojila Šárka. Vyrážíme ve středu 21.8. v 6:00 ze Dvora Králové nad Labem. Křižovatka do Strže u domova důchodců. Pokud by měl někdo chuť se připojit, jste vítání. Počítáme, že před polednem se dostaneme do Hostinného a pak už hurá směr Jánské Lázně, z nich na Černou horu, ale oproti plánované trase předpokládám, že to vezme po vrstevnici přes Liščí horu až na Luční boudu. Podle únavy a podmínek, zvážíme výstup až na samotný vrchol majestátné Sněžky, kde bychom rádi strávili noc pod širákem. Středa je věřím ideálním dnem pro takovouto pouť, neb měsíc je v úplňku a naši vnitřní vlkodlaci nás budou popohánět dál a dál ...

Moc děkuji, že se připojíte ke Kubíkovi a složíte pro něj jeden, deset nebo třeba sto jeřábů. Putujte s námi, byť třeba v myšlenkách.

Reklama
ePojištění
Nejlevnější povinné ručení

Oblíbené příspěvky