Velikonoční putování do Skoků 28. - 31. března 2024

Srdečně vás zvu na společné putování k Panně Marii Pomocné, do Skoků, které lze je bez nadsázky označit jako místo kouzelné. Místo, kde se více než 300 let dějí zázraky a jsou vyslyšeny prosby poutníků.

Putování se uskuteční od čtvrtka 28. do neděle 31. března 2024. K přihlášení prosím využijte formulář níže a hlaste se do neděle 17. března 2024, do 12 hodin. Děkuji.

Skoky na Wiki: https://cs.wikipedia.org/wiki/Skoky_(%C5%BDlutice) a oficiální stránky www.skoky.eu

Mapa trasy putování


Program putování

středa 27. března 2024
 • v 18 hodin sraz poutníků na faře v Michalových Horách - https://mapy.cz/s/revofonaso, info k ubytování
 • cena ubytování bude odvozena od počtu účastníků putování, cca 200 Kč,
 • v místě restaurace, možnost společného večerního posezení

čtvrtek 28. března 2024
pátek 29. března 2024

sobota 30. března 2024
 • pokračování v putování do Bochova,
 • trasa 24,1 km  - https://mapy.cz/s/hutulekalo,
 • ubytování na faře, případně tělocvična ZŠ (karimatka a spacák)
 • účast na slavení Bílé soboty - slavnosti vzkříšení Krista

neděle 31. března 2024
 • po snídani, cca v 8 hodin pokračování v putování,
 • trasa 8,9 km - https://mapy.cz/s/nemumubomo,
 • v 11 hodin zakončení putování mši svatou ve Skokách,
 • posezení v sakristii, ukončení putování
 • podle počtu přihlášených bude podle zájmu řešeno zajištění společné dopravy mikrobusem do Žlutic,
 • případně individuální doprava (zastávka Bochov, Udrč, rozcestí - 6,3 km - https://mapy.cz/s/3wRES), ukázka spojení na Prahu zde.

Přihláška k putování (do neděle 17. března 2024, 12:00)

Po odeslání si zkontrolujte došlou poštu, na uvedený email vám přijde kopie přihlášky. Pokud nic nenajdete, raději mě kontaktujte pro ověření registrace.

O Skokách si krásně může počíst v příspěvku Lucie Veselé: http://www.viadaluz.cz/2015/04/skoky-misto-lidem-zapomenute.htmlCo s sebou na pouť?
Hlavně dobrou náladu a odhodlání k putování. Samozřejmostí jsou rozchozené, pohodlné boty. Stejně tak, berte osvědčený batoh. Pravidlo, méně, je více, zde platí dvojnásob. Vhodné oblečení, do různého počasí - ideálně vrstvit a odebírat či přidávat podle aktuální potřeby a stavu počasí. Pláštěnka se samozřejmě může hodit. A pak už věci co uznáte za nezbytné a potřebné - osobní hygiena, léky, stravu, deník, foťák. Dobré mít chytrý telefon, do kterého si stáhnete plánovanou trasu. Kdo je zvyklý chodit s trekovými holemi, určitě se hodí. Čelovka a přezůvky nebudou též k zahození. Osobní lékárnička, dostatek náplastí. :-) Hrneček na čaj či kafe, nebo zalitou hrnečkovou polévku se též může hodit. 

Doplňkové informace
Každý poutník odpovídá sám za sebe. Nejedná se o organizovaný zájezd. Organizátor a průvodce odpovídá za naplánování bezpečné trasy, která je v terénu obvykle značena standardně jako turistická cesta Klubu českých turistů. Někdy se jede po cyklotrasách a výjimečně, krátké, spojovací úseky, po silnicích nebo jiných neznačených ale zpevněných cestách. Součástí organizace je zajištění ubytování, kdy se někdy spí na zemi v halách, tělocvičnách či farách. Proto je nezbytné s sebou brát karimatku a spacák. Při putování se skupina většinou drží pohromadě, ale není to pravidlo ani povinnost. Pokud půjdete individuálně (rychleji nebo pomaleji), pouze o tom prosím informujte průvodce, aby věděl, zda na vás čekat. V průběhu dne se stravujeme individuálně z nakoupených zásob a pokud to dovolí okolnosti na trase, stavíme se k obědu na něco teplého (ideálně polévka). Putovat je možné hodinu, den nebo celou trasu. Nic není nemožné. Svojí účastí též souhlasíte, že z putování může být pořizován fotografický a video materiál určený pro budoucí propagaci poutních tras a samotného putování. V případě, že se přihlásíte a nakonec se nebudete moci zúčastnit, prosím dejte mi o tom vědět. Děkuji.

Organizační poplatek a doprovodné vozidlo
Organizační poplatek je stanoven v doporučené dobrovolné výši. Jako vodítko pomůže doporučený příspěvek ve výši 150 Kč, tedy na celou pouť činí příspěvek 600 Kč. Senioři, studenti a členové spolku Ultreia mají doporučený příspěvek ve výši 120 Kč / den na pouti. Splatný při putování nebo převodem na účet po skončení poutě. V uvedených poplatcích není zahrnuto ani ubytování či strava. (platí se v hotovosti na místě)

Každý účastník putování je povinen dodržovat zákony ČR a další ustanovení a omezení, a tak na závěr pár nudných, ale nezbytných paragrafů:

– Zákon 361/2000 Sb. o provozu na pozemních komunikacích
– Zákon 289/1995 Sb. o lesích
– Zákon 114/1992 Sb. o ochraně přírody a krajiny
Těším se na setkání při společném putování...

Petr Hirsch

poutník, organizátor a průvodce

Oblíbené příspěvky