Putování za svobodou 2020 - Žijme tak, jako bychom dnes zemřít měli

Žijme tak, jako bychom dnes zemřít měli je název jednoho z kázání P. Toufara, který byl minulým režimem nejprve perzekuován, týrán a následně zavražděn. Srdečně vás zvu již k 3. ročníku putování do Číhoště v tomto nezvyklém termínu, který se na první pohled možná nezdá jako vhodný k putování. Pojďme společně vyrazit na cestu a v klidném rytmu chůze rozjímat o tom, co pro nás znamená svoboda. Odkud vycházíme a kam kráčíme? Svoboda nabízí nepřeberné množství témat, o kterým můžeme hovořit. 
Půjdeme na památku P. Josefa Toufara, začneme v Praze, v Ďáblickém hřbitově, kde byly Toufarovy ostatky 65 let tajně pohřbeny, až ke kostelíku kde působil a kde došlo k tzv. Číhošťskému zázraku - https://cs.wikipedia.org/wiki/%C4%8C%C3%ADho%C5%A1%C5%A5sk%C3%BD_z%C3%A1zrak. V pondělí 16. ještě budeme z Číhoště pokračovat do Zahrádek ke kostelu sv. Víta, který bylo prvním působištěm P. Toufara po vysvěcení.

Celá trasa putování zde: https://mapy.cz/s/regeneluce, rozdělena do 5 dnů.

Přihlášky do neděle 8. listopadu 2020, 12:00. Děkuji. Počet lůžek je omezen. Facebook událost naleznete zde: https://www.facebook.com/events/3200096660112947/
 
Start ve čtvrtek 12. 11.
Jelikož putování ve čtvrtek začíná velmi brzy, je možné si domluvit pro mimopražské ubytování ze středy na čtvrtek zde v Loretě na adrese Loretánské náměstí 6a, 118 00 Praha 1, Hradčany. Pište v předstihu na kapucini.uLorety@seznam.cz. Více najdete na stránkách www.kapucini.cz  v sekcích Hradčany a ubytování. (2 - 4 poutníky též může přijmout organizátor putování Petr Hirsch)

Pátek 13. 11. - trasa Babice - Sázava: https://mapy.cz/s/bucalerana (27 km)
 • Pokračování v putování v 7:30,
 • oběd v průběhu dne někde na cestě,
 • od 18 hodin mše sv. v kostele sv. Martina v Sázavě, setkání s panem farářem a požehnání do dalšího putování,
 • ubytování v Turistická ubytovna TJ Kavalier Sázava, 110 Kč / osoba (vlastní spacák), příplatek 40 Kč za povlečení.

Sobota 14. 11. - trasa Sázava - Zruč nad Sázavou: https://mapy.cz/s/bapobetusa (31 km)
 • Ráno na snídani možnost navštívit obchod s masem a uzeniny hned vedle Vily Sázava - cca 800 m), kde se dá koupit vše, včetně sýrů,  jogurtů, pití, Sázavská pekárna a má otevřeno  dopoledne i v sobotu a neděli,
 • pokračování v putování v 7:30, zastávka v Českém Šternberku na domácí koláče,
 • ubytování v TJ Jiskra Zruč nad Sázavou - https://volejbal.jiskra-zruc.cz/ubytovna. Cena 250 Kč / osoba (vlastní spacák), 200 Kč přistýlka (2x), povlečení příplatek 50 Kč, na ubytovně k dispozici kompletně zařízená kuchyně.
 •  
Neděle 15. 11. - trasa Zruč nad Sázavou - Číhošť: https://mapy.cz/s/kukodagene (22 km)
 • Pokračování v putování v 8 hodin, po snídani,
 • příchod do Číhoště mezi 15. a 16. hodinou, návštěva kostela, v jednání požehnání poutníkům,
 • nocování na faře v Číhošti za dobrovolný příspěvek (vlastní spacák),
 • večeře v místní hospodě (pouze smažená jídla).
Pondělí 16. 11. - trasa Číhošť - Zahrádka: https://mapy.cz/s/navajejuva (21 km),
 • Pokračování v 8 hodin po snídani (na faře zařízená kuchyně),
 • příchod do Zahrádek, společná modlitba na závěr putování.
Ze Zahrádky návrat na hlavní silnici na zastávku: Horní Paseka, Zahrádka rozc., odkud se dá dostat do Humpolce a dál podle potřeby.

Hlaste se prosím do neděle 8. listopadu 2020, 12 hodin vyplněním formuláře níže.Co s sebou na pouť?
Hlavně dobrou náladu a odhodlání k putování. Samozřejmostí jsou rozchozené, pohodlné boty. Stejně tak batoh. Pravidlo méně je více zde platí dvojnásob. Vhodné oblečení do různých počasí - ideálně vrstvit a odebírat či přidávat podle aktuální potřeby a stavu počasí. Pláštěnka je v listopadu samozřejmostí, stejně tak návleky, ale nejsou nezbytné. A pak už věci co uznáte za nezbytné a potřebné - osobní hygiena, léky, stravu, deník, foťák. Dobré mít chytrý telefon, do kterého si stáhnete plánovanou trasu. Kdo je zvyklý chodit s trekovými holemi, určitě se hodí. Čelovka a přezůvky nebudou též k zahození. Osobní lékárnička, dostatek náplastí. :-) I špunty do uší se mohou v noci velmi hodit.

Organizační poplatek?
Poplatek je dobrovolný, splatný převodem na účet organizátora po skončení poutě a spokojenosti poutníka. Nebo můžete zaplatit v hotovosti v průběhu putování. (vodítkem či doporučením je 100 Kč / den putování). Ovšem finance ať nejsou překážkou v účasti na pouti. 

Doplňkové informace.
Každý poutník odpovídá sám za sebe. Nejedná se o organizovaný zájezd. Organizátor a průvodce odpovídá za naplánování bezpečné trasy, která je v terénu obvykle značena standardně jako turistická cesta klubu českých turistů. Někdy se jede po cyklotrasách a výjimečně, krátké, spojovací úseky, po silnicích nebo jiných neznačených ale zpevněných cestách. Součástí organizace je zajištění skromného ubytování, kdy se často spí na zemi v halách a tělocvičnách. Proto je nezbytné sebou brát karimatku a spacák. Při putování se skupina většinou drží pohromadě, ale není to pravidlo, ani povinné. Pokud půjdete individuálně (rychleji nebo pomaleji), pouze o tom prosím informujte průvodce, aby věděl, zda na vás čekat. V průběhu dne se stravujeme individuálně, z nakoupených zásob a pokud to dovolí okolnosti na trase, stavíme se k obědu na něco teplého (ideálně polévka). Putovat je možné hodinu, den, nebo celou trasu. Nic není nemožné. Svojí účastí též souhlasíte, že z putování může být pořizován fotografický a video materiál určený pro budoucí propagaci poutních tras a samotného putování. V případě, že se přihlásíte a nakonec se nebudete moci zúčastnit, prosím dejte mi o tom vědět. Děkuji.

Každý účastník putování je povinen dodržovat zákony ČR a další ustanovení a omezení, a tak na závěr pár nudných, ale nezbytných paragrafů:

– Zákon 361/2000 Sb. o provozu na pozemních komunikacích
– Zákon 289/1995 Sb. o lesích
– Zákon 114/1992 Sb. o ochraně přírody a krajiny

Těším se na setkání při společném putování...

Petr Hirsch
poutník, organizátor a průvodce

Oblíbené příspěvky