Adventní putování Orlickem - 30. 11. - 3. 12. 2023

 

Jak lépe zahájit adventní období,  než putováním zasněženou nebo zmrzlou krajinou? Srdečně zvu na 4 denní putování, které spojuje některá zajímavá místa orlického regionu. Za necelých 95 km a navštívíme Bardo, Kladsko, Neratov, Vrchní Orlici, Bartošovice a zakončíme v Žamberku.


Trasa putování

https://mapy.cz/s/kezohopohe

Čtvrtek 30. 11. 

Pátek 1. 12.

Sobota 2. 12.

Neděle 3. 12.

Cíl Žamberk případně možnost zkrátit do Rokytnice v Orlických horách - https://mapy.cz/s/pugezerabe (celkem cca 25 km)

Ubytování: turistického typu, ubytování v pohodlí, bez nutnosti nést spacák a karimatku (bude ještě potvrzeno)

Přihlášky: https://forms.gle/SPtmHsAG8AYG484z6Hlaste se do středy 15. listopadu 2023, do 22:00. Děkuji. Nebo využijte formulář níže.


Ukázka spojení z Prahy: https://idos.idnes.cz/vlakyautobusymhdvse/spojeni/prehled/?p=Fyb5SSWpsOpfNdTbad2ENLvSEcchU4q50QxoG1rCYIiV:VCF9SuZf1dfwHS5ljOcjR4PdSxN3TrmrCpJGXvBcq4TXzVuC7JvAIBFcEI6nSHm1qKm7ncRPgDK6FoXYuZJVkhV99e6sK.bDyRjdJS7Zn3YdWL5ZDC5kstJ8zEfNYLE0zlfk71dBYf1P.lDDNuq


Organizační poplatek
Organizační poplatek je stanoven v doporučené dobrovolné výši. Jako vodítko pomůže doporučený příspěvek ve výši 150 Kč / den putování, tedy na celou pouť činí příspěvek 600 Kč. Senioři, studenti a členové spolku Ultreia mají doporučený příspěvek ve výši 120 Kč / den na pouti. Na celé putování tak vychází na 480 Kč. 

Co s sebou na pouť?
Hlavně dobrou náladu a odhodlání k putování. Samozřejmostí jsou rozchozené, pohodlné boty. Stejně tak, berte osvědčený batoh. Pravidlo, méně, je více, zde platí dvojnásob. Vhodné oblečení, do různého počasí - ideálně vrstvit a odebírat či přidávat podle aktuální potřeby a stavu počasí. Pláštěnka se samozřejmě může hodit. A pak už věci co uznáte za nezbytné a potřebné - osobní hygiena, léky, stravu, deník, foťák. Dobré mít chytrý telefon, do kterého si stáhnete plánovanou trasu. Kdo je zvyklý chodit s trekovými holemi, určitě se hodí. Čelovka a přezůvky nebudou též k zahození. Osobní lékárnička, dostatek náplastí. :-) Hrneček na čaj či kafe, nebo zalitou hrnečkovou polévku se též může hodit. 

Doplňkové informace
Každý poutník odpovídá sám za sebe. Nejedná se o organizovaný zájezd. Organizátor a průvodce odpovídá za naplánování bezpečné trasy, která je v terénu obvykle značena standardně jako turistická cesta, klubu českých a slovenských turistů. Někdy se jde po cyklotrasách a výjimečně, krátké, spojovací úseky, po silnicích. Součástí organizace je zajištění skromného ubytování, kdy se často spí na na zemi v halách a tělocvičnách. Proto je nezbytné sebou brát karimatku a spacák (upřesněno v přihlašovacím formuláři). Při putování se většinou skupina drží pohromadě, ale není to pravidlo, ani povinné. Pokud půjdete individuálně (rychleji nebo pomaleji), pouze o tom prosím informujte průvodce, aby věděl, zda na vás čekat. V průběhu dne se stravujeme individuálně, z nakoupených zásob a pokud to dovolí okolnosti na trase, stavíme se k obědu na něco teplého. (ideálně polívka) Putovat je možné hodinu, den, nebo celou trasu. Nezapomeňte organizátora informovat o specifikách Vašeho zdravotního stavu. (např. alergie, léky, apod. aby v případě potřeby a nenadálé situace mohl adekvátně reagovat) Nic není nemožné.  V případě, že se přihlásíte a nakonec se nebudete moci zúčastnit, prosím dejte mi o tom též vědět. Děkuji.

Každý účastník putování je povinen dodržovat zákony ČR a další ustanovení a omezení, a tak na závěr pár paragrafů:
– Zákon 361/2000 Sb. o provozu na pozemních komunikacích
– Zákon 289/1995 Sb. o lesích
– Zákon 114/1992 Sb. o ochraně přírody a krajiny

Těším se na společné putování.

Petr Hirsch
poutník, organizátor a průvodce
tel.: 601 206 849

Oblíbené příspěvky