Putování po Cyrilometodějské cestě z Visly na Velehrad

Srdečně zvu všechny poutníky na velké cyrilometodějské putování po trase, kterou jsme prvně prošlápli v roce 2020. Letos začneme ve Wisle a po 9 dnech putování společně dorazíme na Velehrad. Společně se projdeme přes  Moravskoslezské Beskydy, které jsou jednou z chráněných krajinných oblastí. Vystoupáme na Radhošť, který se vypíná do 1129 m.n.m. V Hostýnských vrších se zastavíme v perle Moravy, na Svatém Hostýně. A poté přes Baťův Zlín doputujeme přes Archeoskanzen Modrá na Velehrad.Pouť je určena komukoliv, kdo má chuť jít. Veškerý program je dobrovolný, podstatná je chuť jít a být v přítomném okamžiku se srdcem na dlani a otevřený všemu, co nám putování položí před nebo pod nohy. :-) Pouť je spoluorganizována pod záštitou Evropské kulturní stezky sv. Cyrila a Metoděje. 
Pro potvrzení účasti na putování je nutné uhradit předem rezervační poplatek na ubytování ve výši 2000 Kč. Podrobnosti k platbě najdete níže.

Rozpis putování po jednotlivých dnech: (veškerý program je orientační, a podléhá změnám)

 • čtvrtek 19. září 2024
  • sraz poutníků v 18 hodin v Wisle
  • ubytování bude upřesněno
 • pátek 20. září 2024
  • putování na trase, doplnit
  • příchod na ubytování
  • návštěva Světového muzea Bible
  • V 16:00 sraz poutníků u Muzea Bible - https://www.muzeumbible.cz/, přivítání panem starostou města Jablunkov a následná prohlídka muzea - https://mapy.cz/s/leduvutofo, (v řešení)
  • večeře podle možností v místě,
  • ubytování v domě Slezské evangelické církve (Jablunkov (Návsí) - https://enavsi.cz (vlastní spacák, cenu upřesnit, kuchyňka k dispozici).
Přihlašte se skrze formulář níže, kde zaškrtněte zájem o ubytování a další služby.  Přihlašujte se, prosím co nejdříve, nejpozději do neděle 1. září 2024, 12:00. Děkuji. Po odeslání Vám do emailu, který jste uvedli v přihlášce, přijde kopie potvrzeného formuláře. Nelekejte se, pokud jsou uvedené jiné údaje než jste vyplnili, jedná se o chybu poskytovatele formuláře. Na přihlášce budou údaje v pořádku. Pokud Vám zpráva nedorazí, zkontrolujte SPAM složku, případně vyplňte přihlášku znovu.
Přihláška se stává závaznou uhrazením zálohy na pokrytí záloh na ubytování.Účastnický poplatek
Účastnický poplatek za celé putování je stanoven ve výši 1 500 Kč (1250 Kč senioři, studenti, členové spolku Ultreia) splatný předem na účet. V případě platby během putování je 1800 Kč. V případě účasti jenom na části putování počítejte s částkou 200 Kč / den na pouti.
Účet pro úhradu účastnického poplatku a zálohy na ubytování: 670100-2215762730/6210, mBank. VS: 02024, do poznámky napište své jméno

Co s sebou na pouť?
Hlavně dobrou náladu a odhodlání k putování. Samozřejmostí jsou rozchozené, pohodlné boty. Stejně tak, berte osvědčený batoh. Pravidlo, méně, je více, zde platí dvojnásob. Vhodné oblečení, do různého počasí - ideálně vrstvit a odebírat či přidávat podle aktuální potřeby a stavu počasí. Pláštěnka či jiné vhodné oblečení do deště a nepříznivého počasí. Část poutě se budeme pohybovat v horských oblastech, v nadmořské výšce více než 1000 m.n.m. Dále s sebou věci co uznáte za nezbytné a potřebné - osobní hygiena, léky, potravinové doplňky, deník, foťák. Dobré mít chytrý telefon, do kterého si stáhnete plánovanou trasu. Kdo je zvyklý chodit s trekovými holemi, určitě se hodí. Čelovka a přezůvky se též budou hodit. Osobní lékárnička, dostatek náplastí. :-) Hrneček na čaj či kafe, nebo zalitou hrnečkovou polévku se též může hodit. Na cestu neposkytuji tištěné mapy, každý účastník je povinen si je zajistit individuálně, případně se budete muset držet skupiny.

Doplňkové informace
Každý poutník odpovídá sám za sebe. Nejedná se o organizovaný zájezd. Organizátor a průvodce odpovídá za naplánování bezpečné trasy, která je v terénu obvykle značena standardně jako turistická cesta, klubu českých turistů. Někdy se jde po cyklotrasách a výjimečně, krátké, spojovací úseky, po silnicích. Součástí organizace je zajištění skromného ubytování, kdy se často spí na zemi v halách a tělocvičnách. Proto je nezbytné s sebou brát karimatku a spacák (upřesněno v přihlašovacím formuláři). Při putování se většinou skupina drží pohromadě, ale není to pravidlo, ani povinné. Pokud půjdete individuálně (rychleji nebo pomaleji), pouze o tom prosím informujte průvodce, aby věděl, zda na vás čekat. V průběhu dne se stravujeme individuálně, z nakoupených zásob a pokud to dovolí okolnosti na trase, stavíme se k obědu na něco teplého. Putovat je možné hodinu, den, nebo celou trasu. Nezapomeňte organizátora informovat o specifikách Vašeho zdravotního stavu (např. alergie, léky, apod., aby v případě potřeby a nenadálé situace mohl adekvátně reagovat).
V případě, že se přihlásíte a nakonec se nebudete moci zúčastnit, prosím dejte mi o tom též vědět. Děkuji.

Něco počtení o celém projektu Cyrilometodějských cest, které směřují na Velehrad: https://www.idnes.cz/zlin/zpravy/cyrilometodejska-stezka-velehrad-solun-rim-klub-ceskych-turistu.A190708_487620_zlin-zpravy_ras

Každý účastník putování je povinen dodržovat zákony ČR a další ustanovení a omezení, a tak na závěr nechme promluvit pár paragrafů:

Zákon 361/2000 Sb. o provozu na pozemních komunikacích
Zákon 289/1995 Sb. o lesích
Zákon 114/1992 Sb. o ochraně přírody a krajiny

Těším se na Vás a na společné putování.

Petr Hirsch
poutník, organizátor a průvodce
tel.: 601 206 849


              


Oblíbené příspěvky