Benefiční putování Jižní Moravou po svatojakubské cestě

V červnu se Jižní Moravou prohnalo ničivé tornádo. Srdečně zvu na tradiční putování Moravou, které bude mít benefiční charakter a výtěžek z putování bude věnován na obnovu poničeného kostela sv. Jakuba v Moravské Nové Vsi.
Čeká nás krásné putování ze Křtin přes Brno a dále krajem vína přes Pálavu až do Mikulova. Putování je ideální pro všechny, kteří si chtějí vyzkoušet, jaké to je jít více dnů po sobě se zátěží. Ovšem zvaní jste všichni, těším se na setkání se zkušenými "poutnickými pardály" i s nováčky na cestě.
Termín přihlášek do 15. října 2021, 12:00. Pokud se připojíte pouze přes den, není nezbytné formulář vyplňovat, ale budu rád, pokud mi dáte vědět, že se připojíte. Celá trasa, v délce 95 km, po jednotlivých etapách ke shlédnutí zde: https://mapy.cz/s/kafasapejo.

Mapa trasy


Program putování

čtvrtek 21. 10. - Křtiny - Brno - 19 km - https://mapy.cz/s/mecafakuze
pátek 22. 10. - Brno - Uherčice - 33 km - https://mapy.cz/s/jukegedora
  • Zastávka v benediktýnském klášteře Rajhrad,
  • návštěva klášterních sklepů v Rajhradě s možností malého koštu (příspěvek cca 100 Kč),
  • sklípek U Pardála - Uherčice, vinař Jan Šátek, degustace, večeře, společné posezení - 350 Kč / osoba,
  • nocování 10 lůžek - 300 Kč / osoba, zbytek karimatka a spacák.

sobota 23. 10. - Uherčice - Mikulov - 25 km - https://mapy.cz/s/buvogajape
  • Nocování v centru Mikulova, pár lůžek, zbytek karimatka a spacák (všichni dobrovolný příspěvek),
  • společné posezení (podle domluvy, restaurace, sklípek).

neděle 24. 10. 

Připojte se, jak vám to vyhovuje a jak to dovolují vaše časové možnosti. Pro zajištění ubytování vyplňte prosím formulář níže, ať vím, kdo půjde a kde s kým mám počítat na přenocování. Nenechávejte přihlašování na poslední chvíli. Hlaste se do 15. října 2021, do 12 hodin. Děkuji.

  >

Co s sebou na pouť?
Hlavně dobrou náladu a odhodlání k putování. Samozřejmostí jsou rozchozené, pohodlné boty. Stejně tak, batoh. Pravidlo, méně, je více, zde platí dvojnásob. Vhodné oblečení, do různých počasí - ideálně vrstvit a odebírat či přidávat podle aktuální potřeby a stavu počasí. Pláštěnka se samozřejmě může hodit, stejně tak návleky, ale nejsou nezbytné. A pak už věci co uznáte za nezbytné a potřebné - osobní hygiena, léky, stravu, deník, foťák. Dobré mít chytrý telefon, do kterého si stáhnete plánovanou trasu. Kdo je zvyklý chodit s trekovými holemi, určitě se hodí. Čelovka a přezůvky nebudou též k zahození. Osobní lékárnička, dostatek náplastí. :-) I špunty do uší se mohou v noci velmi hodit.

Organizační poplatek?
Jedná se o benefiční pouť, tedy veškerý výtěžek z putování bude věnován na obnovu kostela sv. Jakuba v Moravské Nové Vsi. Podrobnosti uvedeme později.

Doplňkové informace.
Každý poutník odpovídá sám za sebe. Nejedná se o organizovaný zájezd. Organizátor a průvodce odpovídá za naplánování bezpečné trasy, která je v terénu obvykle značena standardně jako turistická cesta, klubu českých turistů. Někdy se jede po cyklotrasách a výjimečně, krátké, spojovací úseky, po silnicích. Součástí organizace je zajištění skromného ubytování, kdy se často spí na na zemi v halách a tělocvičnách. Proto je nezbytné sebou brát karimatku a spacák. Při putování se většinou se skupina drží pohromadě, ale není to pravidlo, ani povinné. Pokud půjdete individuálně (rychleji nebo pomaleji), pouze o tom prosím informujte průvodce, aby věděl, zda na vás čekat. V průběhu dne se stravujeme individuálně, z nakoupených zásob a pokud to dovolí okolnosti na trase, stavíme se k obědu na něco teplého. (ideálně polívka) Putovat je možné hodinu, den, nebo celou trasu. Nic není nemožné. Svojí účastí též souhlasíte, že z putování může být pořizován fotografický a video materiál, určený pro budoucí propagaci poutních tras a samotného putování. V případě, že se přihlásíte a nakonec se nebudete moci zúčastnit, prosím dejte mi o tom vědět. Děkuji.Těším se na setkání při společném putování.

Petr Hirsch

organizátor a průvodce
tel. 601 206 849


Partneři putování

Oblíbené příspěvky